Kis-Bahcesi

Kış Bahçesi

Üstelik kış bahçesi uygulaması dışında cam balkon sistemleri ile bağlantılı daha pek çok uygulamamız bulunuyor ve firmamızın güvencesinde sizlere ulaşıyor. Firmamızın hizmetlerini özetlemek gerekirse; • Her türlü katlanır cam balkon uygulamaları talep edebilirsinizAynı zamanda sürgülü cam balkon olarak tabir edilen uygulamamızdan yararlanabilirsinizKış bahçesi uygulamalarımız ile bahçeniz yaz kış kullanımda kalabilirAşağı ve yukarı yönde açılıp kapanabilen uzaktan kumandalı giyotin sistem cam balkon uygulamalarımızı çok beğeneceğinizi düşünüyoruzİşletmeniz için harika vitrin sistemleri tasarlıyoruz Balkon Kapama Uygulamalarımızda Sertifikalı Ürünlerimi Kullanıyoruz İzin verirseniz çok önemli bir hatırlatma yaparak konumuza devam edelim. Balkon kapama uygulamalarımızın tamamında firmamıza ait lisanslı ürünler kullanıyoruz. Dolayısıyla satın alacağınız ürün ve uygulamalar kurumsal bir hizmet aktivitesi içerisinde sizlere ulaşıyor ve hiçbir bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanabileceğiniz bir uygulama satın almış oluyorsunuz. İsterseniz şimdide kış bahçesi uygulamamızın diğer önemli ayrıntılarına geçelim. Öncelikle uygulamanın yapılacağı yerden bazı ölçüm ve tespitleri alıyoruz. Tabii uygulamanın nereden konumlanacağı ve talep ettiğiniz yerin metrekare üzerinden hesaplamaları sonucunda net olarak veriler elimize ulaşıyor. Dolayısıyla tam bir fiyatlama ancak bu net bilgiler elde edildikten sonra oluşuyor. Kış Bahçesi Uygulaması Ölçülere Uygun Parçaların İmalatı İle Başlıyor Elbette gerekli ölçümü ve tespitler ardından kış bahçesi uygulaması teknik olarak start alıyor ve muhteşem bir görsel sunumun yanı sıra oldukça fonksiyonel bu mekanın parçalarının üretimine geçiliyor. Burada çok önemli bir ayrıntıyı hemen paylaşalım. Takdir edeceğiniz gibi uygulama çok kaliteli malzemeden üretilmekte durumundadır ve hiçbir şekilde hata yapılmasına yoktur. Dolayısıyla firmamızın kurumsal hizmetlerinden mutlaka yararlanmalısınız efendim. Çünkü böylesine ciddi bir proje, ancak referansları ve kurumsallığı ile yer edinmiş firma tarafından üretilebilir. Lütfen başta kış bahçesi olmak üzere tüm hizmet ve uygulamalarımızda ilgili olarak sormak istediklerinizi web sayfamızda yer alan telefon numaraları üzerinden kuruluşumuza aktarınız. Sizleri çok daha kapsamlı bilgilendirmekten mutluluk duyacağımızdan emin olabilirsiniz.

Adres

Öz Anadolu Sanayi Sitesi 1122. Cad.(Eski 22.Cad.) 1460 Sok.(Eski 682.Sok.) No:9-11 Ostim 06370 Yenimahalle/Ankara/Türkiye

Çağrı Merkezi

+90 850 259 0 257

Telefon

+90 312 395 0 495

Soru & Cevap

S: Cam balkon sisteminde camlar rüzgarda kırılır mı?

C: Kullanılan camlar temperlidir. Darbeye karşı normal cama göre yirmi kat daha fazla dayanıklıdır.

S: Evim binanın en üst katında. Balkonu kapatmak istiyorum ama belli bir kısmının üstü açık olduğu için kapama yapılırmı ?

C: Balkon kapamasının açıkta kalan bölümüne çeşitli malzemeler kullanılarak kapatılır. Seçenekler: kompozit panel levha, sandöviç panel, demir karkaslı osb, mebran, şıngıl

S: Evin balkonuna katlanır camla kapama yapıldı ama stor perde taktırmak istiyorum olurmu ?

C: Stor perdenin toplandığında balkonun açılmasına engel olmuyorsa yapılabilir. Yani cambalkon sistemlerin tavana bağlı kasasının üstünde veya iç önünde en az 8 cm mesafe olması gerekiyor.

S: Cambalkonda kullanılan cam kalınlığı nedir ?

C: Cam balkonlarda kullanılan cam genellikle 8 mm kalınlığındadır. Taleb üzerine 6 mm ve 10 mm cam kullanılabilir ama sistem buna uyumlu olması gereklidir.

S: Balkon camları nasıl temizlenir ?

C: Balkon camları toplanma yerlerine açıldıktan sonra dışa gelen kısım temizlenir kapatılıp içe gelen kısım temizlenir. Diğer camlarda bu şekilde temizlenir ve kapatılır. Böylelikle balkon dışına sarkmadan güvenli bir temizlil yapılmış olur.

S: Balkonumun ön kısmında kavisli bir çıkıntı var, kapama yapılabilirmi?

C: Bütün balkon şekilerine katlanır cambalkon uygulanabilir.

S: Balkonumun küpeştesi beton fakat bazı bölünleri demir. Kapama yapılabilirmi?

C: Küpeştenin demir olan bölümüne beton küpeştenin yüksekliğinde sabit cam koymak için alüminyum doğrama yapılıp üzerine cambalkon kapaması yapılır.

S: Balkonumu birkaç sene önce kapattırmıştım cam kenarındaki plastik fitiller sarardı ve bazıları kırıldı, değiştirmek istiyorum ama başka malzeme olur mu ?

C: Cambalkon kapamalarında kullanılan camfitilleri 3-4 sene öncesine kadar şeffaf fitil kullanmak meçburiyeti vardı çünkü başka şeçenek yoktu. Şimdi Alüminyum fitil ve mıknatıs fitil şeçeneği mevcut ama önceden kapama yapılmış balkonlardaki plastik fitilleri alüminyum fitil profili ile değiştirebiliyoruz.

S: Balkon kapaması için dışardan içeriyi göstermiyen cam var mı?

C: Aynalı cam ve renklicam seçenekleri var. Bu camların özelliği ışığın olduğu yeri gösterip ışığın olmadığı yeri göstermemesidir. Gündüz balkonun içinden dışarıyı görebilirsiniz, dışarıdan sizi göremezler. Ama akşam balkonda lamba yandığı zaman tersi olur.

S: Cambalkon kapamasından sonra balkon içine su alırmı ?

C: Cambalkon sistemleri hareketli yani kayar katlanır olduğu için kasa ve baza araında yarım santim boşluk kıl fitil ile kapatılmıştır rüzgarlı yağmurda bu bölümden sızdırma olabilir tabi balkonun yönüde etkendir.izelasyon olarak montaj vidalaınını üzerine, yan dikme altlarına çıkış ağzı önüne silikon çekilip kasanın dış altına tahliye kanalı açılarak su balkon dışına atılması sağlanır yinede yüzde yüz su almaz garantisi yoktur.

S: Kapatılan balkonda kullanılan vidalar çirkin bir görüntü veriyor ne yapılması gerekiyor ?

C: Montajda bazı vidalar dışardan görünür ama genellikle sistemin alüminyum rengine uyumlu tapalar ile kapatılması gerekir.

S: Balkon camlarını açtığım zaman neden kendi kendine kapanıyor ?

C: Cambalkon montajında sistemin stoplama aksesuarı var bazı firmalar kullanmıyor ama kanatların kendi kendine kapanmasını engellediği için kullanılması gerekir sizin balkonda kullanılmamış firmadan taleb edebilirsiniz.

S: Isıcamlı cam balkon kapamasının faydası var mı?

C: Geniş kullanımı olan balkonlarda yaz, kış ailenizle güzel vakitler geçirmek için ısıcamlı balkon kapama uygulanmalıdır. Çiftcam özelliğinden dolayı ısıya normal 8mm lik balkon kapamasına göre 12 ila 15 derece farkı vardır.

S: Binamızın balkonlarında eğim olduğu için cambalkon yaptırmakta sıkıntı olur mu?

C: Cambalkon montajı terazide takılması gerekir. Balkonun eğimine göre küpeştenin en yüksek olan ve tavanın zemine göre en düşük olan yerine göre imalat yapılır ve teraziye alınarak kasa sabitlenir altta ve üstte oluşan boşluklar kasanın içinden ve dışından uygun köşebentler ile kapatılarak montaj yapılır.

S: Balkonumda camlı küpeşte var üzerine cambalkon yapılır mı, ağırlıktan küpeşte camı kırılır mı?

C: Cam balkon sistemleri genellikle alttan taşımalı olduğu için küpeşte camına zarar verebilir, ama BKS cambalkon sistemi üstten taşımalı montaj yapıldığı için rahatlıkla küpeşte camına zarar vermeden uygulanabilir.

S: Cambalkon sistemlerinde tekerlerin önemi nedir ?

C: Cambalkon firmalarının sistemleri çift rulmanlı tekerler ile hareket etmektedirler. Birçok üründe olduğu gibi tekerlerinde kötü olanları var ucuz malzemeden yapılmış bu tekerler paslanıp hareket etmez hale gelir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için BKS CAM BALKON SİSTELERİ gibi kurumsal firmanın ürünlerini tercih etmelisiniz. BKS tekerlerine 10 yıl garanti vermektedir.

S: Cambalkon sisteminin camları neden buhar yapıyor, sıkıntı olur mu ?

C: Balkon içerisinde çiçek var ise veya mutfak balkonu ise camlarda buhar oluşur. Buharın kaybolması için balkonun havalandırılması gerekir veya balkonun büyüklüğüne göre camların bir veya ikisine havalandırma deliği açılması buharı engelliyecektir. Buharın tek sıkıntısı terleme yaparak içeri su akması olur.