IMG 20180711 WA0002

Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

  • sefa
  • Standart Gönderi
  • Nasıl Yaparım?

Son yıllarda inşaat sektöründe bayağı popüler bir hal aldı cam balkon kapamaları. Önceleri ev sahipleri tek tek balkonlarını cam balkon ile kapatırlarken bu trendin farkına varan müteahhitler artık evlerini müşterilerine balkonları camla kapatılmış şekilde teslim ediyorlar. Bu şekilde hem görsel olarak müşterilerini cezbediyorlar hem de ciddi oranda ısı yalıtımı sağlamış oluyorlar. Bu durum, doğal olarak piyasada çok sayıda cam balkon kapaması yapan firmanın ortaya çıkmasına sebep oldu. Peki bugün itibariyle Türkiye’de 3000’in üzerinde firma varken doğru cam balkonu nasıl seçeceğiz?

Cam balkon yaptırırken öncelikli olarak detaylı bir araştırma yapmalı ve sattığı ürünün arkasında durabilecek bir marka tercih edilmelidir. Yarın bir gün bir sorunla karşılaştığınızda ve üretimi yapan bayinizle iletişim kuramadığınızda ürünün sahibi olan markanın size gerekli olan her türlü desteği sağlayabileceğinizden emin olmanız gerekir. Garanti şartları, süresi ve kapsamı marka bazında mutlak suretle sorgulanmalıdır.

Surgulu cam balkon bks markası kalite ve güven

Markaya karar verdikten sonra cam balkonun oluşturulması süreci başlıyor. Görüştüğünüz bayinin sizin verdiğiniz ölçüye göre iş yapmasına özen gösteriniz. Sektörün içinden değilseniz, hangi kurallara göre ölçü alınması gerektiğini bilemiyor olabilirsiniz. Halbuki milimetrik hesapların yapıldığı cam balkon kapama sektöründe doğru projelendirme yapabilmesi için ölçüyü mutlak suretle bayinin alması gerekir.

Projelendirme süreci tamamlandıktan sonra bayinin sizden talep ettiği ücret için tekrardan bir pazar araştırması yapmalısınız. 3000’den fazla firmanın faaliyet gösterdiği bir sektörde fiyat skalası çok geniş olmaktadır. Alüminyum fiyatlarının kendi borsasına ve dolar kuruna bağlı olarak değiştiğini bilerek hareket edin ve çok düşük fiyatların sizi cezbetmesine müsaade etmeyin. Ucuz etin yahnisinin yavan olması, bu durumda çok olası.

Fiyat konusunda anlaşma tamamlandıktan sonra sırada üretim ve montaj süreçleri var. Bayi, aldığı ölçülere göre üretim yapacak ardından sistemin montajını gerçekleştirecektir. Üretim aşamasına geçmeden önce bayinize camların poliüretan özellikli cam yapıştırıcısıyla yapıştırılması gerektiğini hatırlatmanızda fayda var 😉 Poliüretan silikonlar piyasadaki standart silikonlara oranla daha pahalı olduğundan bayiler bu ürünleri pek sevmiyorlar ve bu ilerleyen dönemlerde camın, bazadan ayrılması gibi tatsız durumlara sebebiyet verebiliyor, bizden söylemesi.

katlanir cam balkon bks markası kalite ve güven

Montaj tamamlandıktan sonra sistemde bir açıklık olmadığından emin olunuz. Açıklıkları köşebentle kapatılmamış, kasanın veya köşebentlerin betonla birleştiği yerlerle vida delikleri silikonla kapatılmamış bir cam balkonun montajının henüz bitmediğini unutmayınız!

Bu aşamalardan sorunsuz geçtiyseniz eğer, cam balkonunuzda huzurlu, mutlu ve sürekli hatırlamak isteyeceğiniz anılarınız olması temennisiyle…

Her Zaman Daha İleriye

bks 15 yıldır sektörde olmanın tecrübesi ve AR-GE yatırımları ile sürekli daha ileriye.

Bundan çok da uzun olmayan bir süre önce cambalkon sistemlerinin size sunabilecekleri sınırlıydı ve daha ileriye gidilebileceği düşünülemezdi. BKS Cambalkon Sistemleri olarak yatırımlarımız ve araştırmalarımız sonucu geliştirdiğimiz sistemler ile "Türkiye'nin Gururu Dünya'nın Cambalkonu" olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. AR-GE çalışmalarımızdan sadece bir tanesi olan yukarıda görmüş olduğunuz, dünyada ilk olma özelliği taşıyan mıknatıs fitilimiz cambalkon algısının ne kadar değiştirebileceğinin bir kanıtıdır.

Firmamız BKS Katlanır Cam Sistemleri. San. Tic. Ltd. 2004 yılında Ankara Ostim Org. San. ‘de kurulmuştur. Faaliyet alanımız katlanır cam sistemleri sektörüdür.bks 350 üzerinde plastik enjeksiyon ve 100’e yakın ekstrüzyon kalıbı ile giderek artan ve 750 üzerinde ürün çeşidi, 3000 üzerinde yarımamül ile cambalkon sektöründe ürün tasarımı, ürün üretimi, bayilik koluyla malzeme ve hizmet sağlamaktadır. Devamını Oku

Adres

Öz Anadolu Sanayi Sitesi 1122. Cad.(Eski 22.Cad.) 1460 Sok.(Eski 682.Sok.) No:9-11 Ostim 06370 Yenimahalle/Ankara/Türkiye

Mail

info@bkscam.com

Çağrı Merkezi

+90 850 259 0 257

Telefon

+90 312 395 0 495