CAM BALKON NEDEN GEREKLİ?

Cam balkon gerekliliği

Cam balkonun omru ne kadardir

Şehir hayatının yorucu bir hal alması ve giderek daha da stresli olması insanların kendilerini daha özgür hissedebildikleri ve dinlendikleri balkonlarını dekore etmelerine ve yaşam alanlarına çevirmelerine yol açmaktadır. Eskiden PVC ve alüminyum doğrama gibi malzemeler ile kapatılan balkonlar artık yeni nesil teknolojiler sayesinde daha farklı yöntemler ile kaplanmaktadır. Cam balkon sistemlerinin hayata geçirilmesi ile birlikte balkonların işlevsel özelliklerini kaybettirmeden istenilen anda açılır ve kapanır mekanlar oluşturulması kolaylaştırıldı. Esnek yapıya sahip olan cam balkon sistemleri kullanıcılara daha özgür şekilde değerlendirebilecekleri yaşam alanlarını sunar. Balkonların PVC türü malzemeler ile kaplanması aynı zamanda estetik olarak kötü bir görünüme de yol açtığı için avantajlı duruma geçmenizi sağlayabilen cam balkon sistemleri şeffaflığı sayesinde binanın görüntüsüne ve estetiğine herhangi bir şekilde zarar vermez. Cam Balkon Sistemlerinin Avantajları Nelerdir? Binaların dış görünümüne uygun şekilde tasarlanan cam balkon sistemleri genel mimariye uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanarak sizlere sunulur. Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar temperli olan güvenilir camlardır. Bu tür camların kırılması ve çizilmesi neredeyse imkansıza yakındır. Cam balkon faydaları sadece estetik görünüm ile alakalı değildir. Cam balkon sistemleri istenildiği zaman kapatılabilen yapıya sahip olduğu için balkonlarda daha kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanı elde etmenizi sağlarlar. Yağmur, kar ve mevsim şartları ne olursa olsun balkonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Isı ve ses yalıtımı olan cam balkon sistemleri dışarıdan gelebilecek bütün faktörlere karşı kendinizi koruma altına alabilmenizi sağlar. Cam balkon sistemleri, ısı bariyerli profiller ile üretilir. Böylelikle iç ortam ısısı stabil kalır. Temper işlemi uygulanmış ısıcamlı sistemler olan cam balkon sistemleri manyetik birleşimleri sayesinde eşsiz bir ses ve ısı yalıtımı elde etmenizi sağlar. Ayrıca cam balkon sistemleri diğer balkon çözümlerine göre en ekonomik olanlar arasındadır. Cam Balkon Net Bir İzolasyon Sağlıyor Soğuktan, sıcağa, gürültüden, tozlanmaya kadar net bir izolasyon sağlayan ve daha birçok olumsuz faktörü engelleyen cam balkon aynı zamanda, balkonun yaz ve kış kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Dilerseniz modern uygulamalarımızın örneklerini sayfamızdan inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz. Elbette uygulama için gerekli ölçümler ve tespitleri yapabilmek adına kurduğumuz ilk irtibat sonrasında uygulamanın gerçekleştirileceği adrese gelerek çalışmamıza start veriyoruz. Tabi söz konusu projenin geliştirileceği her alan kendine özel olduğu için hassas yapılan ölçümlerin ardından bir imalat süreci söz konusu oluyor. Dolayısıyla sipariş verilen ölçülerin hazırlanması için belirli bir süre beklenmesi gerekecektir.

Adres

Öz Anadolu Sanayi Sitesi 1122. Cad.(Eski 22.Cad.) 1460 Sok.(Eski 682.Sok.) No:9-11 Ostim 06370 Yenimahalle/Ankara/Türkiye

Çağrı Merkezi

+90 850 259 0 257

Telefon

+90 312 395 0 495

Soru & Cevap

S: Cam balkon sisteminde camlar rüzgarda kırılır mı?

C: Kullanılan camlar temperlidir. Darbeye karşı normal cama göre yirmi kat daha fazla dayanıklıdır.

S: Evim binanın en üst katında. Balkonu kapatmak istiyorum ama belli bir kısmının üstü açık olduğu için kapama yapılırmı ?

C: Balkon kapamasının açıkta kalan bölümüne çeşitli malzemeler kullanılarak kapatılır. Seçenekler: kompozit panel levha, sandöviç panel, demir karkaslı osb, mebran, şıngıl

S: Evin balkonuna katlanır camla kapama yapıldı ama stor perde taktırmak istiyorum olurmu ?

C: Stor perdenin toplandığında balkonun açılmasına engel olmuyorsa yapılabilir. Yani cambalkon sistemlerin tavana bağlı kasasının üstünde veya iç önünde en az 8 cm mesafe olması gerekiyor.

S: Cambalkonda kullanılan cam kalınlığı nedir ?

C: Cam balkonlarda kullanılan cam genellikle 8 mm kalınlığındadır. Taleb üzerine 6 mm ve 10 mm cam kullanılabilir ama sistem buna uyumlu olması gereklidir.

S: Balkon camları nasıl temizlenir ?

C: Balkon camları toplanma yerlerine açıldıktan sonra dışa gelen kısım temizlenir kapatılıp içe gelen kısım temizlenir. Diğer camlarda bu şekilde temizlenir ve kapatılır. Böylelikle balkon dışına sarkmadan güvenli bir temizlil yapılmış olur.

S: Balkonumun ön kısmında kavisli bir çıkıntı var, kapama yapılabilirmi?

C: Bütün balkon şekilerine katlanır cambalkon uygulanabilir.

S: Balkonumun küpeştesi beton fakat bazı bölünleri demir. Kapama yapılabilirmi?

C: Küpeştenin demir olan bölümüne beton küpeştenin yüksekliğinde sabit cam koymak için alüminyum doğrama yapılıp üzerine cambalkon kapaması yapılır.

S: Balkonumu birkaç sene önce kapattırmıştım cam kenarındaki plastik fitiller sarardı ve bazıları kırıldı, değiştirmek istiyorum ama başka malzeme olur mu ?

C: Cambalkon kapamalarında kullanılan camfitilleri 3-4 sene öncesine kadar şeffaf fitil kullanmak meçburiyeti vardı çünkü başka şeçenek yoktu. Şimdi Alüminyum fitil ve mıknatıs fitil şeçeneği mevcut ama önceden kapama yapılmış balkonlardaki plastik fitilleri alüminyum fitil profili ile değiştirebiliyoruz.

S: Balkon kapaması için dışardan içeriyi göstermiyen cam var mı?

C: Aynalı cam ve renklicam seçenekleri var. Bu camların özelliği ışığın olduğu yeri gösterip ışığın olmadığı yeri göstermemesidir. Gündüz balkonun içinden dışarıyı görebilirsiniz, dışarıdan sizi göremezler. Ama akşam balkonda lamba yandığı zaman tersi olur.

S: Cambalkon kapamasından sonra balkon içine su alırmı ?

C: Cambalkon sistemleri hareketli yani kayar katlanır olduğu için kasa ve baza araında yarım santim boşluk kıl fitil ile kapatılmıştır rüzgarlı yağmurda bu bölümden sızdırma olabilir tabi balkonun yönüde etkendir.izelasyon olarak montaj vidalaınını üzerine, yan dikme altlarına çıkış ağzı önüne silikon çekilip kasanın dış altına tahliye kanalı açılarak su balkon dışına atılması sağlanır yinede yüzde yüz su almaz garantisi yoktur.

S: Kapatılan balkonda kullanılan vidalar çirkin bir görüntü veriyor ne yapılması gerekiyor ?

C: Montajda bazı vidalar dışardan görünür ama genellikle sistemin alüminyum rengine uyumlu tapalar ile kapatılması gerekir.

S: Balkon camlarını açtığım zaman neden kendi kendine kapanıyor ?

C: Cambalkon montajında sistemin stoplama aksesuarı var bazı firmalar kullanmıyor ama kanatların kendi kendine kapanmasını engellediği için kullanılması gerekir sizin balkonda kullanılmamış firmadan taleb edebilirsiniz.

S: Isıcamlı cam balkon kapamasının faydası var mı?

C: Geniş kullanımı olan balkonlarda yaz, kış ailenizle güzel vakitler geçirmek için ısıcamlı balkon kapama uygulanmalıdır. Çiftcam özelliğinden dolayı ısıya normal 8mm lik balkon kapamasına göre 12 ila 15 derece farkı vardır.

S: Binamızın balkonlarında eğim olduğu için cambalkon yaptırmakta sıkıntı olur mu?

C: Cambalkon montajı terazide takılması gerekir. Balkonun eğimine göre küpeştenin en yüksek olan ve tavanın zemine göre en düşük olan yerine göre imalat yapılır ve teraziye alınarak kasa sabitlenir altta ve üstte oluşan boşluklar kasanın içinden ve dışından uygun köşebentler ile kapatılarak montaj yapılır.

S: Balkonumda camlı küpeşte var üzerine cambalkon yapılır mı, ağırlıktan küpeşte camı kırılır mı?

C: Cam balkon sistemleri genellikle alttan taşımalı olduğu için küpeşte camına zarar verebilir, ama BKS cambalkon sistemi üstten taşımalı montaj yapıldığı için rahatlıkla küpeşte camına zarar vermeden uygulanabilir.

S: Cambalkon sistemlerinde tekerlerin önemi nedir ?

C: Cambalkon firmalarının sistemleri çift rulmanlı tekerler ile hareket etmektedirler. Birçok üründe olduğu gibi tekerlerinde kötü olanları var ucuz malzemeden yapılmış bu tekerler paslanıp hareket etmez hale gelir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için BKS CAM BALKON SİSTELERİ gibi kurumsal firmanın ürünlerini tercih etmelisiniz. BKS tekerlerine 10 yıl garanti vermektedir.

S: Cambalkon sisteminin camları neden buhar yapıyor, sıkıntı olur mu ?

C: Balkon içerisinde çiçek var ise veya mutfak balkonu ise camlarda buhar oluşur. Buharın kaybolması için balkonun havalandırılması gerekir veya balkonun büyüklüğüne göre camların bir veya ikisine havalandırma deliği açılması buharı engelliyecektir. Buharın tek sıkıntısı terleme yaparak içeri su akması olur.